Cześć!

To ja, grafik kreatywny, ilustrator ambitny – narysuje, porymuje, szpagat zrobi.
Nie lubię mocnego gradientu, czerwonego fontu i żółtych obrysów. Cień tylko w naturze, a cytaty motywacyjne w głowie, nie na ścianie. Miałam być położną i anglistką, zostałam Senior Graphic Designerem pracującym w Inkubatorze (Technologicznym). Obecnie codziennie rano, niezależnie od pogody i poziomu entuzjazmu, przemierzam drogę do pracy, równą 15 zaspanych kroków, od sypialni do salonu.

 

Design pomógł nam się wyróżnić – wyglądać inaczej i śmiało chwalić się tą innością.

– Joe Mansueto

 

Jestem matką córki, żoną męża i jeszcze raz matką, adopcyjną, dla mało-dużej psiej bidy ze schronu. Pasjonuję się oglądaniem tych samych filmów i seriali na przemian, oraz netflixingiem i gamingiem w każdej wolnej chwili wyrwanej ze szponów bezwzględnej czasowo codzienności. Zachęcam do zapoznania się z moją „kreatywną kartoteką”.

 • 2001: Hello World! Pierwsza strona internetowa

  W telegraficznym skrócie: tło #66CC00 STOP font #FFFF00 STOP w oparciu o wiedzę 30 pierwszych stron podręcznika Tworzenie stron WWW od Heliona STOP made in Notatnik STOP STOP STOP. Były podstrony, były tabelki, jakiś fantastyczny Java skrypt z efektem wody na zdjęciu z Ich troje… Tylko strona jawą już nie była. Zjawą prędzej.

 • 2004: Start Oficjalnej Strony Marcina Wójcika

  Licealistka projektująca i kodująca oficjalną stronę Pana z telewizji, szczególnie w czasach BF (Before Facebook) to dopiero coś. Wkrótce z kopyta ruszają strony Joanny Brodzik i Mumio – dumnie prezentują nowe szaty graficzne co miesiąc (gen grafika). Wszystko rozkręca się z impetem, bez pudelka, kozaczka, klapeczka, kursów na Youtubie, z raczkującą Wikipedią u boku i Corelem Photo-Paint za narzędzie. Dzięki Bogu konkurencja była nieduża.

 • 2007: Początek pracy jako FREELANCER

  Studia, wyrywkowe zlecenia, wyborcze plakaty i ulotki, wyłącznie graficzne projekty. Pierwsze wygrane w konkursach i retuszowanie zdjęć znajomych na nk i fejsbunia.

 • 2013: Tytuł Magistra Filologii Angielskiej

  Specjalizacja: amerykanistyka. Zawód, w którym nie przepracowałam dnia, oraz dyplom, którego nigdy nie odebrałam. Ale lot do Stanów Zjednoczonych znajduje się w na szycie mojej Bucket List.

 • 2013/2014: Grafika Komputerowa i DTP (studia podyplomowe)

  Dowiaduję się o istnieniu Ilustratora i kompletnie przepadam. Gdybym odebrała dyplom, spaliłabym go rytualnie w ognisku, które z kolei zgasiłabym podczas Ice Bucket Challenge. Nie ma odwrotu. Zaczynam tworzyć własne portfolio, które w zawrotnym tempie (po ponad 3 latach) znajduje swój przytulny kącik w sieci.

 • 2014-2018: Praca w OZON Creative Agency

  Przez 6 miesięcy szukania pracy idealnej jako grafik, znalazłam to jedno ogłoszenie, jedyna praca, która dla odmiany spełniała moje wymagania (bo to, że ja spełniałam wymagania to oczywista oczywistość). Więc postanowiłam ją dostać. Teraz o biurach podróży wiem wszystko, wiem jakie kolory są wakacyjne, znam milion sposobów na narysowanie słońca i wkomponowanie go w logo. Produkty w Prestashop dodaję z zamkniętymi oczami, choć nie twierdzę, że przy pięćsetnym produkcie nie dokonam omyłkowej przeceny gubiąc jedno zero czy dwa… Ale tylko ja mogę pochwalić się Szefem, który na liście „zadań grafika na dziś” umieszcza obejrzenie Django Tarantino. Tak się zostaje grafikiem kreatywnym.

 • 2018: Rusza MartynaBomba.pl!

  Po domenach: .kom.pl, prv.pl i .tk dorobiłam się własnego .pl. Okazuje się, że moje 30 stron Tworzenie stron WWW  z 2001 roku dalej robi robotę, a ja triumfalnie startuję z pierwszym portfolio. Czy za kolejnych 16 lat będę się śmiała z tej strony? Możliwe. Czy za 16 lat Tworzenie stron WWW da radę? Nie mam najmniejszych wątpliwości.

LOGO

ILUSTRACJA

WEB

/Posted by: martynabomba
...